Rzeczoznawcy pomogą!

Kfz-Gutachter helfen!

Wypadek drogowy - Niemcy, Austria, Szwajcaria, UE
Verkehrsunfall - Deutschland, Österreich, Schweiz, Europäische Union

Car Accident in Germany, Austria and EU


+49 (0) 160 3388333 (Z Niemczech)

+48 600 920 920 (Z Polski)

+41 445 863 644 (z Szwajcarii)

+31 404 021 055 (z Holandii)

+43 660 6433533 (z Austrii)

Transport uszkodzonego auta z Niemiec do Polski

Po wypadku lub kolizji w Niemczech nie jest konieczny transport uszkodzonego auta z Niemiec do Polski w celu wykonania opinii technicznej. Rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT – w tym polskojęzyczni eksperci z centrali firmy w Norymberdze – wykonują bowiem oględziny pojazdu na terenie Niemiec. Wykonanie oględzin auta bezpośrednio po wypadku lub kolizji samochodowej sprawia, ze nie jest konieczny transport auta powypadkowego z Niemiec do Polski, a niemiecka opinia techniczna może zostać wykonana sprawnie i szybko.

Jeśli jednak transport uszkodzonego samochodu z Niemiec do Polski miał miejsce, to korzystając z usług sieci MOTOEXPERT fakt ten nie stanowi żadnego problemu. Siec rzeczoznawców MOTOEXPERT dysponuje swoimi partnerskimi rzeczoznawcami w każdym regionie Polski. Jeśli więc wykonano transport powypadkowego auta z Niemiec do Polski to regionalny rzeczoznawca MOTOEXPERT może dokonać oględzin pojazdu w Polsce, po czym materiały oględzinowe przesłać do centrali firmy w Niemczech, gdzie niemiecki ekspert wykona niemiecka opinie techniczna.


Transport auta do Polski po wypadku w Niemczech

Po wypadku drogowym w Niemczech pojazd na polskich numerach rejestracyjnych często nie powinien być transportowany z Niemiec do Polski m. in. z uwagi na brak konieczności takiego transportu jak również jego wysoki koszt. Osoba poszkodowana musi pamiętać, że zgodnie z zapisami prawa, nie może powiększać zakresu szkody. Za takowe działanie może być uznany właśnie niecelowy transport uszkodzonego pojazdu z Niemiec do Polski.

Jeśli jednak auto powypadkowe jest całkowicie niesprawne lub nie nadaje się do kontynuowania jazdy w ruchu drogowym to koszty transportu auta uszkodzonego z Niemiec do Polski mogą zostać zwrócone przez ubezpieczyciela pod warunkiem, ze transport z Niemiec do Polski okazał się naprawdę konieczny np. celem naprawy pojazdu w Polsce.

Nie ma jednak wyraźnej konieczności by przeprowadzać transport uszkodzonego auta z Niemiec do Polski celem wykonania opinii technicznej w Polsce, na podstawie której poszkodowany będzie mógł otrzymać wypłatę odszkodowania powypadkowego. Po niezawinionym wypadku w Niemczech poszkodowany ma zatem prawo wykonać transport auta uszkodzonego z Niemiec do Polski, jeśli wymaga tego sytuacja tzn. pojazd jest niejezdny lub może zrezygnować z wykonania transportu auta powypadkowego z Niemiec do Polski i zlecić wykonanie niezależnej opinii rzeczoznawczej wybranemu przez siebie rzeczoznawcy w Niemczech. Usługi takie wykonują rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT, którzy dokonują oględzin w Niemczech i sporządzają niemieckie opinie techniczne dla Polaków poszkodowanych na terenie Niemiec.

Rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT maja możliwość wykonania oględzin pojazdu powypadkowego na terenie całych Niemiec, zatem transport auta powypadkowego z Niemiec do Polski nie jest konieczny. Ponadto eksperci samochodowi z MOTOEXPERT są w stanie możliwie szybko wykonać niezbędną w procesie likwidacji szkody niemiecka opinie techniczna. Dzięki usługom oferowanym przez Siec Rzeczoznawców MOTOEXPERT osoby poszkodowane w wypadkach mogą nie tylko uniknąć kosztów za transport uszkodzonego auta z Niemiec do Polski, ale również dokonać szybkiej i profesjonalnej likwidacji szkody na terenie Niemiec.

Transport auta powypadkowego z Niemiec do Polski - Niekonieczny transport uszkodzonego auta z Niemiec do Polski – Unikniecie transportu auta z Niemiec do Polski
Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).