Rzeczoznawcy pomogą!

Kfz-Gutachter helfen!

Wypadek drogowy - Niemcy, Austria, Szwajcaria, UE
Verkehrsunfall - Deutschland, Österreich, Schweiz, Europäische Union

Car Accident in Germany, Austria and EU


+49 (0) 160 3388333 (Z Niemczech)

+48 600 920 920 (Z Polski)

+41 445 863 644 (z Szwajcarii)

+31 404 021 055 (z Holandii)

+43 660 6433533 (z Austrii)

WYPADEK DROGOWY NA SŁOWACJI


Kalkulacja szkód po wypadku samochodowym na Słowacji

 

Spora liczba polskich kierowców coraz częściej ulega wypadkom drogowym na Słowacji. W sytuacji, gdy jednak wypadek samochodowy na Słowacji nie został spowodowany z winy polskiego kierowcy, a za jego sprawcę uznano kierowcę pojazdu na słowackich znakach resjestracyjnych, osoba poszkodowana powinna pamiętać, że ma prawo otrzymać odszkodowanie za wypadek na Słowacji. W przypadku niezawinionych wypadków drogowych na terenie Słowacji – podobnie jak w Polsce i innych krajach UE - odszkodowanie powypadkowe jest wypłacane z polisy OC sprawcy zdarzenia. Mimo to dość często Polacy, którym przydarzył się wypadek samochodowy na Słowacji nie wiedzą w jaki sposób powinni dokonać likwidacji szkody komunikacyjnej.

 

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie po w wypadku samochodowym na Słowacji z pomocy Sieci MOTOEXPERT. Każdy poszkodowany może bowiem skorzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy, który dokona wyceny powstałych uszkodzeń i sporządzi powypadkową opinię techniczną. Bez względu na to, gdzie będzie dokonywana procedura likwidacyjna sieć MOTOEXPERT ma możliwość wyceny szkody za pośrednictwem prtnerskiego rzeczoznawcy techniki samochodowej w Polsce lub na terenie Słowacji. Niezależna opinia techniczna zlecona za pośrednictwem sieci MOTOEXPERT może być wykonana przez regionalnego rzeczoznawcę samochodowego w Polsce (jeśli poszkodowany dochodzi odszkodowania za wypadek na Słowacji w kraju swojego zamieszkania) lub partnerskiego rzeczoznawcę MOTOEXPERT na Słowacji (jeśli likwidacja prowadzona jest za granicą).

 


Niezawiniona szkoda komunikacyjna - Słowacja

 

Polscy kierowcy, jako osoby którym przydarzył się niezawiniony wypadek samochodowy na Słowacji, mają również możliwość skorzystania z pomocy prawnej, jaką świadczą partnerscy adwokaci i radcy prawni Sieci MOTOEXPERT na terenie Polski i na Słowacji oraz mogą liczyć (w wybranych przypadkach) na rozliczenie kosztów rzeczoznawczych za wycenę szkód na podstawie cesji wierzytelności, bez konieczności ponoszenia własnych opłat. Dodatkowo osoby poszkodowane nie z własnej winy, biorące udział w wypadku drogowym na Słowacji, mogą liczyć na porady techniczno-prawne dotyczące likwidacji szkód komunikacyjnych powstałych w zdarzeniu drogowym za granicą.

 

W zależności od danego przypadku oraz zakresu szkód powstałych w wyniku wypadku samochodowego na Słowacji, sieć MOTOEXPERT może zaproponować Państwu, jako osobom poszkodowanym nie z własnej winy, odpowiednią procedurę wyceny szkód przez niezależnych rzeczoznawców samochodowych. W celu uzyskania bliższych informacji w tym zakresie zapraszamy do kontaktu z centralą sieci MOTOEXPERT pod numerem tel.+49 (0)911 9646 455, gdzie nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i przedstawią oferowaną procedurę działania, mającą na celu wycenę szkody komunikacyjnej i uzyskanie odszkodowania za wypadek drogowy na Słowacji.

 


Szkody komunikacyjne w Słowacji – Odszkodowania powypadkowe

 

 


Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).