Auto zastępcze na czas naprawy auta lub zakupu innego pojazdu

Wypadek drogowy w Niemczech

Auto zastępcze na czas naprawy lub zakupu innego pojazdu należy się każdej osobie poszkodowanej w niezawinionym zdarzeniu drogowym w Niemczech. Po kolizji lub wypadku drogowym na terenie Niemiec osoba poszkodowana zgodnie z niemieckim prawem ma prawo skorzystania z auta zastępczego, które będzie jej służyło na czas naprawy auta lub zakupu innego pojazdu.

Coraz częściej auto zastępcze na czas naprawy pojazdu lub zakupu innego auta wynajmowane jest także przez Polaków, którzy zostali poszkodowani w niezawinionych przez siebie wypadkach drogowych na terenie Niemiec. Firma MOTOEXPERT z Niemiec dysponuje niezbędnymi kontaktami w branży, które mogą zagwarantować poszkodowanemu auto zastępcze na czas naprawy samochodu lub na czas zakupu innego pojazdu.

Auto zastępcze na czas naprawy lub zakupu nowego auta (Niemcy)

Wg prawa niemieckiego koszt auta zastępczego na czas naprawy lub zakupu innego pojazdu jest zakresem szkody drogowej i może zostać pokryty przez ubezpieczyciela sprawy wypadku. Likwidując szkodę samochodowa po wypadku w Niemczech bardzo często niezbędna jest naprawa uszkodzonego pojazdu pozbawiająca właściciela możliwości użytkowania auta. W takim przypadku auto zastępcze oferowane jest na czas naprawy pojazdu lub na czas zakupu innego auta.

Siec rzeczoznawców MOTOEXPERT od lat zajmuje się pomocą powypadkowa w zakresie wydawania powypadkowych opinii technicznych dla Polaków poszkodowanych w Niemczech. W opiniach technicznych rzeczoznawców z MOTOEXPERT zawsze znajdują się informacje co do czasu wykonania fachowej naprawy pojazdu. W przypadku tzw. szkód całkowitych (Totalschaden) wskazywana jest zawsze ilość dni koniecznych do znalezienia i zakupu porównawczego pojazdu.

Auto zastępcze najczęściej służy jednak poszkodowanym na czas naprawy, ale zdarza się, że przy szkodach całkowitych osoba poszkodowana korzysta z auta zastępczego na czas zakupu innego pojazdu. Wówczas opinie rzeczoznawców samochodowych z MOTOEXPERT wskazują, ze auto zastępcze w przypadku szkód aut standardowych może być użytkowane przez poszkodowanego na czas naprawy tj. średnio od 12 do 14 dni lub nawet przez okres do 2 miesięcy jeśli chodzi o szkody w autach specjalistycznych.

Auto zastępcze po wypadku w Niemczech – Auto zastępcze na czas naprawy pojazdu po wypadku – Auto zastępcze na czas zakupu innego pojazdu

 

      Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !