Opiniowanie szkód po wypadku w Chorwacji

Wypadki drogowe w Chorwacji każdego roku spotykają również kierowców z Polski, którzy ulegając wypadkowi za granicą niejednokrotnie mają spory problem z likwidacją powstałej szkody i uzyskaniem odszkodowania. Wypadek samochodowy w Chorwacji, jeśli spowodował jakiekolwiek uszkodzenia lub zniszczenia w polskim pojeździe, rodzi bowiem konieczność skorzystania z pomocy rzeczoznawcy samochodowego, który dokona wyceny wartości powstałych szkód.

Wycena powypadkowej szkody komunikacyjnej jest zazwyczaj o tyle istotna, że jeżeli wypadek drogowy w Chorwacji nie był zawiniony przez polskiego kierowcę, to ma on prawo do uzyskania pełnego odszkodowania z polisy OC sprawcy zdarzenia. Jeżeli wypadek samochodowy zdarzył się w Chorwacji, nie łatwo jest jednak polskiemu poszkodowanemu dochodzić odszkodowania na własną rękę, nie znając języka obcego. W tej sytuacji polecamy skorzystać z oferty Sieci Rzeczoznawców Samochodowych MOTOEXPERT z siedzibą w Norymberdze.

 

Niezależna wycena szkody komunikacyjnej

Polacy, którym przydarzył się wypadek drogowy w Chorwacji powinni pamiętać, że od 1 lipca 2013 roku Chorwację, jako członka Unii Europejskiej obowiązuje tzw. IV dyrektywa komunikacyjna. Zatem, jeśli wypadek samochodowy w Chorwacji spowodował straty materialne istnieje możliwość likwidacji szkody i dochodzenia odszkodowania z polisy OC sprawy zdarzenia zarówno na terenie Chorwacji, jak i w Polsce. Jeśli likwidacja szkody odbywa się za granicą (co jest uzasanione w części przypadków) jest przeprowadzana bezpośrednio u chorwackiego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia, jeśli w Polsce – odbywa się za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń.

 

W obu przypadkach możliwe jest dokonanie wyceny wartości szkód, jakie spowodował wypadek samochodowy w Chorwacji, przez niezależnego eksperta techniki samochodowej. Osoby poszkodowane (Polacy) mogą więc po wypadku drogowym w Chorwacji skorzystać z usług rzeczoznawczych Sieci MOTOEXPERT. Jeśli poszkodowany polski kierowca po wypadku w Chorwacji zleci sporządzenie powypadkowej opinii technicznej sieci MOTOEXPERT może liczyć na pomoc regionalnego rzeczoznawcy samochodowego MOTOEXPERT w Polsce lub partnerskiego rzeczoznawcy techniki samochodowej n aterenie Chorwacji, który jest chorwackim partnerem sieci MOTOEXPERT. W zależności od określonego przypadku, wdrożona zostaje odpowiednia forma realizacji zleconej usługi.

 

Chcąc zasięgnąć bliższych informacji związanych z wypadkiem drogowym w Chorwacji i sposobem wyceny szkody komunikacyjnej powstałej za granicą, zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego z centralą MOTOEXPERT w Norymberdze pod numerem +49 (0)160 3388333. Nasi konsultanci postarają się udzielić odpowiedzi na Państwa pytania oraz przedstawić ofertę związaną z wyceną szkód po wypadku samochodowym w Chorwacji.

 

Wypadek w Chorwacji – Wycena auta po wypadku w Chorwacji

 

Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

 

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !