Wypadek w Niemczech - Wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem drogowym

Wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem na terenie Niemiec powinna określać rzeczywistą wartość samochodu na polskim rynku regionalnym poszkodowanego. Pojazdy zarejestrowane w Polsce i poruszające się na polskich znakach rejestracyjnych, które ulegają wypadkom samochodowym na terenie Niemiec, coraz częściej są wyceniane także przez niemieckich ekspertów. Niemieccy rzeczoznawcy i eksperci samochodowi dokonując wyceny rynkowej pojazdu przed wypadkiem często zaniżają wartość wycen pojazdów na polskich znakach rejestracyjnych.

Wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem wykonana na terenie Niemiec przez niemieckiego rzeczoznawcę samochodowego nierzadko znacznie rożni się od wyceny wykonanej przez rzeczoznawcę z MOTOEXPERT, znającego także polski rynek. Wartości różnic w wycenie rynkowej pojazdu przed wypadkiem często waha się miedzy 20–30% jeśli chodzi o pojazdy starsze, samochody luksusowe czy auta specjalistyczne. Wówczas wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem, dotycząca auta na polskich znakach rejestracyjnych jest zaniżona na niekorzyść osoby poszkodowanej, która zleciła wykonanie wyceny rynkowej pojazdu.

Rzeczoznawcza wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem samochodowym w Niemczech

Autoekspert niemiecki nie znając realiów polskiego rynku może spowodować, ze wartość i wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem będzie znacznie odbiegać od rzeczywistych cen obowiązujących na polskim rynku motoryzacyjnym. Samochody na polskich znakach rejestracyjnych, dla których wykonywana jest wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem, powinny być wyceniane przez ekspertów znających polskie realia.

Wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem wykonana w Niemczech przez rzeczoznawców z MOTOEXPERT może stać się jedyną prawidłowo wyliczoną opinią na temat wartości samochodu przed wypadkiem drogowym. Rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT są ekspertami techniki samochodowej znającymi nie tylko rynek w Niemczech, ale i w Polsce. Eksperci z MOTOEXPERT w Niemczech (w tym mówiący po polsku rzeczoznawcy samochodowi) są w stanie wykonać prawidłową wycenę rynkową pojazdu przed wypadkiem, określając jego wartość zgodnie z realiami polskiego rynku.

Niemiecki rzeczoznawca samochodowy wykonując wycenę rynkowa pojazdu przed wypadkiem drogowym może zaniżyć jego wartość, sugerując się jedynie informacjami z niemieckiego rynku samochodowego. Jak wiadomo wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem sporządzona przez rzeczoznawcę niemieckiego może wskazywać wartość pojazdu niższą niż wartość rzeczywista.

 

Wycena rynkowa pojazdu przed wypadkiem w Niemczech – Niemiecka wycena rynkowa auta przed wypadkiem – Wycena wartości rynkowej auta sprzed wypadku


Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !