Odszkodowanie za wypadek samochodowy w Czechach

 

W Czechach coraz częściej wypadkom samochodowym ulegają polscy kierowcy, którzy podróżują za granicę pojazdami na polskich znakach rejestracyjnych. Często zdarza się w takiej sytuacji, że polski kierowca zostaje poszkodowany nie z własnej winy, a co za tym idzie ma możliwośc dochodzenia należnego odszkodowania. Jeśli wypadek drogowy w Czechach spowodował szkody materialne często pojawiają się pytania o to, w jaki sposób dokonać likwidacji szkody komunikacyjnej i jak postępować by możliwie jak najszybciej otrzymać odszkodowanie powypadkowego. W sytuacji, gdy miał miejsce niezawiniony wypadek drogowy w Czechach procedura wydaje się nie być zbyt skomplikowana. Warto jednak wówczas skorzystać z pomocy fachowców i doświadczonych rzeczoznawców techniki samochodowej.

 

Pomoc w wycenie szkód po wypadku samochodowych w Czechach oferuje Sieć MOTOEXPERT z Norymbergii. Jeżeli polski kierowca, któremu przydarzył się wypadek drogowy w Czechach, chce dochodzić odszkodowania na podstawie niezależnej opinii technicznej wykonanej przez rzeczoznawcę MOTOEXPERT ma dwie możliwości likwidacji powstałej szkody. Po pierwsze osoba poszkodowana za granicą może dokonać likwidacji szkody za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce. Wówczas wyceną szkody zająć mogą się regionalni rzeczoznawcy samochodowi, którzy są partnerami sieci MOTOEXPERT w Polsce. W drugim przypadku tj. przy likwidacji szkody bezpośrednio u czeskiego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia, istnieje możliwość zlecenia wyceny wartości powstałych wskutek wypadku samochodowego w Czechach szkód przez partnerskiego rzeczoznawcę MOTOEXPERT, który jest czeskim ekspertem techniki samochodowej.

 


Wycena wartości szkody powypadkowej

 

Sieć MOTOEXPERT dysponując zapleczem rzeczoznawców samochodowych zarówno na terenie Polski, jak i w Czechach może zaoferować poszkodowanemu polskiemu kierowcy kompleksową i w pełni niezależną opinię techniczną, określającą wartość powstałych uszkodzeń. Na podstawie niezależnej wyceny szkód komunikacyjnych po wypadku samochodowym w Czechach osoba poszkodowana będzie mogła dochodzić należnego jej odszkodowania komunikacyjnego. W zależności od rozmiarów szkody i okoliczności związanych z niezawinionym wypadkiem drogowym w Czechach możliwe jest wdrożenie możliwie jak najdogodniejszych rozwiązań, jakimi dysponuje sieć MOTOEXPERT.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości i procedur likwidacji szkód komunikacyjnych po wypadkach samochodowych w Czechach zapraszamy wszystkie osoby poszkodowane za granicą nie z własnej winy do kontaktu telefonicznego z centralą Sieci MOTOEXPERT pod numerem +49 (0)911 9646 455. Nasi konsultanci odpowiedzą wówczas na interesujące Państwa pytania i będą w stanie zaoferować właściwy zakres pomocy (w tym w określonych przypadkach również pomocy prawnej), na jaką mogą liczyć kierowcy, którym przydarzył się wypadek drogowy w Czechach. Zapraszamy!

 


Wypadek w Czechach – Odszkodowanie po wypadku Czechy

 


Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !