Spadek wartości auta na rynku po szkodzie samochodowej

Wypadek drogowy w Niemczech

Spadek wartości auta na rynku zazwyczaj następuje po kolizji lub wypadku drogowym w Niemczech (za granica). Przez każda powypadkową szkodę samochodową następuje bowiem rzeczywista strata wartości rynkowej pojazdu. Po szkodzie samochodowej spadek wartości pojazdu na rynku jest jednak zróżnicowany. W zależności od zakresu szkody, typu pojazdu i typu uszkodzeń możemy mówić o mniejszym lub większym spadku wartości auta na rynku.

Rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT wyliczają spadek wartości auta na rynku po szkodach samochodowych, które miały miejsce w Niemczech lub w Polsce. Rzeczoznawcy z MOTOEXPERT zgodnie ze standardami Unii Europejskiej dysponują specjalistycznym oprogramowaniem wysokiej jakości, które umożliwia określenie, jaki jest rzeczywisty spadek wartości pojazdu na rynku.

 

Wyliczenie straty wartości auta na rynku po wypadku w Niemczech

Niemieccy rzeczoznawcy z MOTOEXPERT maja możliwość wyliczenia spadku wartości auta na rynku w czterech systemach. Spadek wartości pojazdu na rynku jest wiec określany nie na jednym, a na czterech różnych systemach wyliczeniowych, z których wyciągnięta średnia jest wiarygodna podstawa do wypłaty odszkodowania po szkodzie samochodowej.

W zależności o typu pojazdu i typu uszkodzeń spadek wartości polskiego auta na rynku kończy się na ogol wyplata prawnie należnego odszkodowania za szkodę samochodowa. Procedury stosowane przez firmę i rzeczoznawców MOTOEXPERT dają możliwość zwrotu na rzecz osoby poszkodowanej kosztu rzeczywistej straty wartości auta na rynku.

 

Fachowa naprawa a spadek wartości auta na rynku

Spadek wartości auta na rynku jest zróżnicowany i w zależności od typu pojazdu może sięgać nawet 40 % względem wartości pojazdu. Aby po szkodzie samochodowej moc otrzymać wyliczony spadek wartości pojazdu na rynku wystarczy udowodnić, ze uszkodzone pojazd został fachowo naprawiony. Usługę potwierdzenia czy pojazd jest naprawiony fachowo oferują rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT.

Jeśli Klient zdecyduje się na potwierdzenie fachowości naprawy przez rzeczoznawcę MOTOEXPERT to usługa ta jest wówczas dla niego bezpłatna pod warunkiem, ze podpisze tzw. cesje wierzytelności. Jeżeli poszkodowany chce otrzymać wyliczony spadek wartości auta na rynku po szkodzie samochodowej i będzie potwierdzał fachowość naprawy pojazdu korzystając z usług firmy MOTOEXPERT to nie ma wówczas konieczności przedkładania przez niego faktur za naprawę. Rzeczoznawcę z MOTOEXPERT interesuje bowiem jedynie jakość naprawy. To czy naprawy dokonano w warsztacie samochodowym, serwisie autoryzowanym czy we własnym zakresie nie ma wpływu na decyzje rzeczoznawcy samochodowego.

 

Spadek wartości auta na rynku – Rzeczywista strata wartości pojazdu powypadkowego na rynku

 

    Copyright © Stan na dzień: 17.06.2019r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !