Likwidacja szkody po wypadku w Hiszpanii

Polacy podróżujący do Hiszpanii pojazdami na polskich znakach rejestracyjnych dość często biorą udział w wypadkach samochodowych, do jakich dochodzi na terenie Hiszpanii. Równie często po wypadku drogowym w Hiszpanii, jakiemu uległ polski kierowca, pojawia się problem z likwidacją szkody i uzyskaniem należnego odszkodowania. Jeśli bowiem wypadek samochodowy w Hiszpanii został spowodowany przez kierowcę pojazdu na hiszpańskich znakach rejestracyjnych to odszkodowanie, jakie może otrzymać poszkodowany kierowca z Polski winno zostać wypłacone z polisy OC sprawcy zdarzenia. W sytuacji, gdy polski poszkodowany nie zna jednak języka hiszpańskiego warto by skorzystał z pomocy fachowców – np. sieci rzeczoznawców MOTOEXPERT.

 

Osoby poszkodowane za granicą, którym przydarzył się wypadek drogowy w Hiszpanii, mają możliwość dokonania likwidacji szkody na podstawie niezależnej opinii technicznej sporządzonej przez wybranego przez siebie rzeczoznawcę. W tej sytuacji pomóc może Sieć MOTOEXPERT posiadająca swoich partnerów zarówno na terenie Polski, jak i w Hiszpanii. Polscy kierowcy, którzy ponieśli w wyniku wypadku samochodowego na terenie Hiszpanii straty materialne mogą bowiem dokonać likwidacji szkody nie tylko w kraju miejsca zdarzenia (Hiszpania), ale również na terenie Polski tj. za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce. W obu przypadkach z pomocą poszkodowanym kierowcom może przyjść Sieć MOTOEXPERT.

Niezależna opinia techniczna

Sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT współpracując z partnerskimi rzeczoznawcami techniki samochodowej w Polsce oraz posiadając partnerskiego rzeczoznawcę na terenie Hiszpanii jest w stanie dokonać za ich pośrednictwem niezależnej wyceny szkód powypadkowych oraz sporządzić kompleksową opinię techniczną, na podstawie której możliwe będzie ubieganie się o odszkodowanie za wypadek samochodowy w Hiszpanii. W określonych przypadkach i wybranych sprawach możliwe jest również rozliczenie kosztów rzeczoznawczych MOTOEXPERT na podstawie tzw. cesji wierzycielności.

 

Dodatkowo sieć MOTOEXPERT współpracując z biurami likwidacji szkód oraz wysokiej klasy prawnikami tj. adwokatami i radcami prawnymi działającymi w Polsce i za granicą (w Hiszpanii) jest w stanie polecić kierowcy poszkodowanemu w wypadku drogowym w Hiszpanii skorzystanie w trakcie trwania procedury likwidacyjnej z profesjonalnej pomocy prawnej.

W celu uzyskania bliższych informacji lub odpowiedzi na interesujące Państwa pytania dotyczące likwidacji szkód po wypadku samochodowych w Hiszpanii zapraszamy do kontaktu telefonicznego z centralą MOTOEXPERT pod numerem: +49(0)911 9646 455. W rozmowie z naszymi konsultantami mówiącymi po polsku uzyskają Państo informacje na temat proponowanej procedury działania i możliwości wyceny szkody komunikacyjnej, jaką spowodował wypadek drogowy w Hiszpanii.

 

Wypadki drogowe w Hiszpanii – Wycena szkody – Hiszpania

 


Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !