Błędnie wykonana opinia techniczna po wypadku drogowym w Niemczech

Często błędnie wykonana opinia techniczna po wypadku lub kolizji za granica jest sporządzana przez ekspertów samochodowych z Niemiec, którym poszkodowani za granica Polscy zlecają opiniowanie szkód powypadkowych. Wówczas błędnie wykonana opinia techniczna staje się podstawa wypłaty zbyt niskiego i niezadowalającego osobę poszkodowana odszkodowania powypadkowego.

Prawie każda błędnie wykonana powypadkowa opinia techniczna, która nie może zadowolić poszkodowanego, odbiega od rzeczywistych realiów i nie jest wykonana zbyt dokładnie. Znając realia dotyczące błędnie wykonywanych opinii technicznych w Niemczech rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT oferują poszkodowanym w wypadkach na terenie Niemiec rzetelne, obiektywne i przejrzyste opinie techniczne. Niemieckie oceny techniczne wykonywane przez rzeczoznawców z MOTOEXPERT są opiniami w pełni odzwierciedlającymi zakres uszkodzeń powypadkowych i zawierającymi realną kalkulację naprawy pojazdu.

Błędnie wykonana niemiecka opinia techniczna – Przyczyny

Najczęstszą przyczyną błędnie wykonanych opinii technicznych po wypadkach na terenie Niemiec są niedokładne oględziny uszkodzeń powypadkowego pojazdu. Niedbale lub zbyt krótkie oględziny aut powypadkowych skutkują tym, ze poszkodowany może otrzymać błędnie wykonana opinia techniczna wydana przez eksperta z Niemiec. Ponadto przyczyn błędnie wykonanych opinii technicznych doszukiwać się można także w braku porozumienia miedzy poszkodowanym za granica Polakiem, a niemieckim rzeczoznawca samochodowym czyli m. in. w nieznajomości języka niemieckiego i nieznajomość przepisów niemieckiego prawa.

Często błędnie wykonana opinia techniczna zawiera także spis zbyt wielu części zaliczonych przez niemieckiego auto-eksperta do naprawy, zamiast do wymiany na nowe. Przez tego typu działania stosowane przez m. in. niemieckich rzeczoznawców może powstać błędnie wykonana opinia techniczna będąca podstawą wypłaty zaniżonego odszkodowania po wypadku samochodowym na terenie Niemiec.

Rzeczoznawcy z MOTOEXPERT – Weryfikacje błędnie wykonanych opinii technicznych

Aby uniknąć błędnie wykonanej opinii technicznej po zagranicznym wypadku samochodowym w Niemczech warto by osoba poszkodowana niezwłocznie zleciła te usługę doświadczonym i profesjonalnym rzeczoznawcom samochodowym z MOTOEXPERT. Eksperci z sieci MOTOEXPERT oferują rzetelne, pozbawione błędów i wyjątkowo przejrzyste dla czytelników opinie techniczne. Ponadto rzeczoznawcy MOTOEXPERT mogą pomoc niezadowolonemu z błędnie wykonanej opinii technicznej poszkodowanemu . Wówczas na zlecenie Klienta dokonują oni weryfikacji oceny rzeczoznawczej, która jest blednie wykonana opinia techniczna lub wykonują nowa, niezależną i rzetelną ocenę.

Błędnie wykonana opinia techniczna – Błędy w opiniach technicznych – Błędnie wykonane oceny techniczne rzeczoznawców z Niemiec

 

      Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !