Opiniowanie szkód po wypadku w Austrii lub Szwajcarii

Sholowanie auta powypadkowego z Austrii lub Szwajcarii może stać się konieczne po szkodzie komunikacyjnej, która wydarzyła się na terenie któregoś z tych państw. Poza wypadkami na terenie Niemiec, polscy kierowcy ulegają również wypadkom drogowym w Austrii lub w Szwajcarii. Po szkodzie na terenie tych krajów istnieje możliwość wykonania przez rzeczoznawców z MOTOEXPERT niemieckiej opinii technicznej i sholowania samochodu z Austrii lub Szwajcarii do Niemiec lub do Polski.

Firma MOTOEXPERT ma możliwość transportu auta z Austrii lub Szwajcarii do Niemiec lub do Polski i wykonania niezbędnej przy likwidacji szkody komunikacyjnej niemieckiej opinii technicznej. Rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT maja duże doświadczenie w opiniowaniu szkód i pojazdów po wypadkach w krajach niemieckojęzycznych, które zostały sholowane z Austrii lub Szwajcarii.

Transport / Sholowanie pojazdu z Austrii lub ze Szwajcarii – Niemiecka ocena techniczna

Osoba poszkodowana decydując się na usługi firmy MOTOEXPERT może zdecydować się na sholowanie auta z Austrii lub Szwajcarii do Niemiec bądź do Polski oraz na wykonanie niemieckiej opinii technicznej. Jeśli sholowanie auta z Austrii lub Szwajcarii odbędzie się do Polski, firma MOTOEXPERT oględziny uszkodzonego pojazdu może powierzyć jednemu z regionalnych rzeczoznawców w Polsce, który materiał oględzinowy prześle do centrali firmy w Niemczech i tam zostanie wykonana niemiecka opinia techniczna.

Jeśli zaś sholowanie auta z Austrii lub Szwajcarii odbędzie się do Niemiec to niemiecki ekspert samochodowy dokona oględzin samochodu powypadkowego w Niemczech, po czym przystąpi do sporządzenia niemieckiej opinii technicznej. Możliwość transportu uszkodzonego auta z Austrii lub Szwajcarii przez firmę MOTOEXPERT i wykonanie profesjonalnej, niemieckiej opinii technicznej pomoże osobie poszkodowanej przyspieszyć czas likwidacji szkody powstałej za granica – w Austrii lub Szwajcarii.

Niemiecka opinia techniczna po sholowaniu auta z Austrii lub Szwajcarii

Po sholowaniu auta z Austrii lub Szwajcarii i dokonaniu przez rzeczoznawcę z MOTOEXPERT niezbędnych, dokładnych oględzin pojazdu zostaje wykonana niemiecka opinia techniczna. Opinie techniczne wykonywane przez rzeczoznawców z MOTOEXPERT w pełni akceptowane przez zakłady ubezpieczeniowe, a na ich podstawie odszkodowania powypadkowe są wypłacane osobom poszkodowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Kiedy osoba poszkodowana decyduje się na sholowanie auta z Austrii lub Szwajcarii i wykonanie opinii technicznej przez niemieckiego rzeczoznawcę z MOTOEXPERT nie jest konieczny własny wkład finansowy poszkodowanego. Za usługę (sholowanie auta, wykonanie opinii technicznej) Klient firmy MOTOEXPERT rozlicza się na podstawie tzw. cesji wierzytelności.Oznacza to, ze za wykonanie wymienionych usług nie płaci poszkodowany, bowiem zapłaty dokonuje ubezpieczyciel sprawcy wypadku, który pokrywa koszt usługi rzeczoznawców z MOTOEXPERT.

Transport auta powypadkowego z Austrii lub Szwajcarii – Sholowanie auta z Austrii lub ze Szwajcarii po wypadku drogowym


Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !