Niemiecka kalkulacja szkód powypadkowych – Wypadek w Niemczech

Kalkulacja szkód po wypadkach drogowych na terenie Niemiec na ogół rozpoczyna proces likwidacji szkody komunikacyjnej. Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych w Niemczech nadal często decydują się jednak na sporządzenie kalkulacji szkody nie w Niemczech, a w Polsce. Wówczas kalkulacje szkód powypadkowych wykonywane są przez polskich ekspertów techniki samochodowej pracujących m.in. dla towarzystw ubezpieczeniowych lub przez polskich rzeczoznawców samochodowych.

Kalkulacja szkody komunikacyjnej w Niemczech

Kalkulacja szkody po auto-wypadku w Niemczech wcale nie musi być wykonywana przez ekspertów i rzeczoznawców z Polski. Istnieje bowiem dużo korzystniejsza dla osoby poszkodowanej możliwość wykonania niemieckiej kalkulacji szkody powypadkowej przez ekspertów z sieci rzeczoznawców MOTOEXPERT. Wówczas kalkulacja szkód wykonana zostaje na terenie Niemiec i na stawkach niemieckich. Rzeczoznawcy z MOTOEXPERT kalkulacji mogą dokonać w Niemczech bezpośrednio po wypadku, bez konieczności transportowania uszkodzonego auta do Polski.

Kalkulowaniem szkód powypadkowych na terenie Niemiec niezależni rzeczoznawcy samochodowi z Sieci MOTOEXPERT zajmują się od wielu lat, mając w tym zakresie spore doświadczenie. Eksperci z MOTOEXPERT – w tym polskojęzyczni rzeczoznawcy z centrali firmy w Norymberdze – od lat szczególnie pomagają Polakom poszkodowanym w wypadkach drogowych w Niemczech.

Korzystne dla poszkodowanych niemieckie kalkulacje szkód powypadkowych

Rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT

Będąc uczestnikiem niezawinionego wypadku drogowego na terenie Niemiec zawsze warto pamiętać, ze likwidacja szkody odbywa się na podstawie prawa niemieckiego, co daje poszkodowanemu prawo wyboru rzeczoznawcy samochodowego (np. rzeczoznawcy z MOTOEXPERT), który wykona kalkulacje szkody i sporządzi niemiecką opinie techniczną będąca podstawą wypłaty odszkodowania.

Kalkulacje szkód wykonywane przez niemieckich rzeczoznawców samochodowych z MOTOEXPERT są dużo korzystniejsze dla poszkodowanych Polaków choćby ze względu na fakt, ze niemiecka kalkulacja szkody opiera się na niemieckich stawkach roboczogodzinowych, dając tym samym szanse na uzyskanie lukratywnego, dużo wyższego aniżeli w Polsce, odszkodowania za wypadek drogowy. Ponadto warto zaznaczyć, ze osoba pokrzywdzona w wyniku wypadku w Niemczech ma możliwość samodzielnego wyboru niemieckiego rzeczoznawcy, który dokona kalkulacji szkody powypadkowej i może swobodnie wybrać polskojęzycznego rzeczoznawcę z MOTOEXPERT.

 

Kalkulacja szkód w Niemczech – Niemieckie kalkulacje szkód powypadkowych – Kalkulowanie szkody po wypadku na terenie Niemiec.

 

      Copyright © Stan na dzień: 23.10.2012r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !