Perfekcyjny warsztat blacharsko-lakierniczy w Polsce

Wybór właściwego warsztatu blacharsko-lakierniczego w Polsce

 

Niestety mniejszość warsztatów blacharsko-lakierniczych w Polsce stanowi poważne przedsiębiorstwa, które wykonują swą pracę dobrze, według wysokich standardów producenckich, a także ku zadowoleniu swych Klientów. Często naprawiane pojazdy zostają odebrane bez dokładnej kontroli jakości wykonanej naprawy, kiedy przyjmowane jest założenie, że naprawa została wykonana prawidłowo.

Dopiero później okazuje się, że naprawa blacharsko-lakiernicza pojazdu nie była jednak perfekcyjna, a czasami przeprowadzona wręcz niefachowo. Być może w tej sytuacji wykonawca naprawy liczy na to, że kierowca nie dopatrzy się żadnego błędu, a jeśli już, to nie będzie w stanie go w jakikolwiek sposób udowodnić. Wykonawca naprawy lakierniczo-blacharskiej doskonale wie, że jego gwarancja naprawcza dana Klientowi w praktyce niewiele znaczy, ponieważ właściciel pojazdu musiałby najpierw udowodnić błąd w sztuce. W kwestiach spornych dotyczących napraw przeprowadzanych w warsztatach blacharsko-lakierniczych pojawiają się zatem problemy natury dowodowo-prawnej oraz ewentualne wydatki finansowe Klienta w toku dochodzenia roszczeń od warsztatu blacharsko-lakierniczego.

Głównie z tego powodu uważamy, że naprawa powypadkowego pojazdu powinna być wykonana przez odpowiedzialny, fachowy i certyfikowany warsztat blacharsko-lakierniczy z regionu miejsca zamieszkania poszkodowanego w Polsce. Oczywiście ma to zastosowanie wówczas, gdy wyliczony koszt naprawy w opinii technicznej nie jest większy niż 100% oszacowanej wartości pojazdu sprzed wypadku drogowego lub kolizji.

W ramach programu „Perfekcyjny Warsztat” Nasza firma dokonała weryfikacji ponad 520 serwisów dilerskich i warsztatów blacharsko-lakierniczych w Polsce. Jedynie 82 firmy spełniły nasze bardzo wysokie kryteria i otrzymały stosowny certyfikat MOTOEXPERT. Te certyfikowane firmy wydają 5-letnią gwarancję na wykonane usługi, w tym usługi lakierniczo-blacharskie, a na czas naprawy wydają auto zastępcze (bez kaucji) i rozliczają swój koszt naprawy z wszystkimi polskimi bądź zagranicznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Na życzenie adres kontaktowy do najbliższego warsztatu może zostać przekazany zainteresowanemu Klientowi przez polskojęzycznych pracowników centrali MOTOEXPERT drogą e-mailową.Perfekcyjny warsztat lakierniczy i blacharski w Polsce.

 

Copyright © Stan na dzień: 23.08.2015r.
Wszelkie publikacje i użycia w/w tekstu surowo zastrzeżone (z wyjątkiem: o ile tekst nie zostanie w jakiejkolwiek formie zmieniony i zostanie podane źródło jego pobrania z tzw. linkiem do strony internetowej).
Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie nasze praktyczne doświadczenie. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.motoexpert.com.pl).

Masz pytania? Wybierz sposób i skontaktuj się z nami !